Categories: News

#NoMoreViolence

De United Nations voorspelt dat door de huidige coronacrisis het geweld tegen meisjes en vrouwen enorm zal toenemen. Want met elke drie maanden dat de wereldwijde lockdown strategie voortduurt komen er maar liefst 15 miljoen slachtoffers van huiselijk en seksueel geweld bij. Het zorgt ervoor dat meisjes achtergesteld blijven en zich niet kunnen ontwikkelen. Hierdoor krijgen zij minder kansen dan jongens.

Maar liefst een derde van de wereldbevolking in 90 landen zit thuis in lockdown vanwege het coronavirus. Scholen zijn dicht, economische ongelijkheid groeit wat weer leidt tot een verhoogd risico op seksuele en gender-gerelateerd geweld, seksuele uitbuiting, vroege zwangerschap en vroeg en gedwongen huwelijk. De economische en sociale gevolgen van deze situatie leiden ertoe dat inkomens dalen en dat stress toeneemt. Mensen zitten dicht op elkaars lip. En wanneer iemand zijn baan verliest, kunnen spanningen in het gezin toenemen.

Dit moet stoppen! Daarom komen Lieke van Lexmond en Saskia Noort samen met Amref Flying Doctors in actie.

Wat kan ik doen?
Laat zien dat jij tegen geweld bent. Doe vanaf 9 juni mee met de campagne #NoMoreViolence van Amref Flying Doctors.

  • Schrijf ‘No More Violence’ op je hand.
  • Maak een stop-gebaar met je hand, maak een foto en plaats die op je socialmediakanalen.
  • Tag drie vrienden in je foto en vraag ook of zij zich willen uitspreken
  • Gebruik de hashtag #NoMoreViolence en de handle @AmrefFlyingDoctorsNL
  • Teken de petitie tegen geweld. Saskia Noort zal de handtekeningen namens Amref Flying Doctors overhandigen aan de Tweede Kamer. Met jouw handtekening kan deze wereldwijde uitdaging bij hen onder de aandacht worden gebracht.

Article first published on https://www.oneworld.nl/partner-berichten/nomoreviolence/

Amref Health Africa

Amref Health Africa teams up with African communities to create lasting health change.

Recent Posts

I Will Cross The Waters For You: The Weight on Emmanuel Malama, Zambia’s Community Health Worker

In this parts its to understand that for many families, the first line of care…

4 days ago

How climate change is redrawing Africa’s malaria map

The gains made in reducing malaria cases around the world are being put in jeopardy…

5 days ago

Empowering Health Workers to Reach Zero-Dose Children in Underserved Communities in Busia County, Kenya

Vaccines are among the most effective public health tools, preventing serious illnesses, disabilities, and deaths…

6 days ago

Kenyans Protest Proposed US Ebola Facility

BBC World Service BBC World Service examines the debate surrounding the proposed US Ebola quarantine…

2 weeks ago

Ebola Outbreak: The Response in Uganda

BBC World Service – Newsday Dr Patrick Kagurusi, Country Manager of Amref Health Africa in…

2 weeks ago